• Problem z wiadomością powitalną w UONET +

          • Centrum Obsługi Klienta Firmy VULCAN informuje, iż firma postara się usunąć problem zaistniały z wiadomością powitalną i tym samym brakiem możliwości korzystania z systemu UONET+ przez nowych użytkowników w pierwszym tygodniu października 2022 r. 

            Rodzice, którzy nie mają dostepu do dziennika proszeni są o kontakt z wychowawcą, w celu otrzymywania bieżących informacji.

          • Uroczystość pasowanie na Uczniów

          • 30 września 2022 r. byliśmy uczestnikami pięknej uroczystości, jaką jest przyjęcie w poczet szkoły nowego pokolenia jej wychowanków.

            Po złożonym ślubowaniu w obecności pocztu sztandarowego, 17 dzieci zostało pasowanych na Uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Groblach. Nie zabrakło upominków, dyplomów, pamiątkowych książek. Wręczone zostały także legitymacje szkolne, będące dowodem przynależności do społeczności szkolnej.

            Dziękuję Pani Renacie Łyko za wkład pracy włożony w przygotowanie dzieci oraz Panu Stanisławowi  Kak za oprawę muzyczną akademii.

            Z radością witamy  i życzymy samych sukcesów w zdobywaniu wiedzy, a także tylko radosnych chwil, tutaj przeżywanych. Niech  szkoła stanie się drugim, szczęśliwym domem. Wszystkiego najlepszego mali Przyjaciele!

            dyr. Anna Piędel

             

          • "Jedno jabłko dziennie, trzyma doktora z dala ode mnie".

          •  

            28 września przedszkolaki obchodziły "Święto Jabłka". Celem przeprowadzonych zajęć i wspólnej zabawy było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródło witamin, wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania się oraz utrwalenie wiadomości na temat jabłek. 

            Tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji, a mianowicie : z samego rana zostały poczęstowane jabłkami przez panią Krystynę Rodzeń, następnie wszystkie dzieci z klas 0 a i 0b wzięły udział w zabawach zręcznościowych "Kelnerzy", "Rzuty do kosza" oraz zabawach ruchowych z jabłkami. Przy okazji zabaw przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę o jabłku: poznały różne gatunki jabłek, kolory, kształty, zapachy. Słuchały opowiadania "Jak powstają jabłka. Rozmawiały także o tym, co możemy przygotować z tych owoców. Przedszkolaki również rozwiązywały zagadki o różnych owocach. Następnie dzieci z obu klas przystąpiły do wykonania prac plastycznych przedstawiających jabłko. Powstały: jabłka wydzieranki, jabłka wyklejone plasteliną oraz opaski na głowę w kształcie jabłuszek. Na zakończenie dnia wszystkie przedszkolaki zajadały się pysznymi, soczystymi jabłkami oraz otrzymały informację o właściwościach zdrowotnych i leczniczych jabłek, które zabrały do swoich domów.

            Mamy nadzieję, że zajęcia i zabawy przeprowadzone w taki sposób zachęcą dzieci do sięgania po  owoce oraz posłużą się promocji zdrowego stylu życia.

            Wychowawczynie klas 0a i 0b

            Teresa Szewc i Zuzanna Wielgus

          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

          • 21 września  odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, który jest przedstawicielem i głosem wszystkich uczniów. Jest też pomysłodawcą i współorganizatorem wielu szkolnych przedsięwzięć. Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. W głosowaniu brali udział uczniowie klas IV-VIII, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 5 kandydatów. Wszystkie głosy były ważne. Komisja wyborcza w składzie: Zuzanna Wielgus, Alicja Kopeć czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.

            Do pracy w Samorządzie Uczniowskim podczas tajnego głosowania wybrano:

            • Przewodnicząca: Amelia Szuba
            • Zastępca przewodniczącej: Jakub Rodzeń
            • Członkowie SU:  Oliwia Puchalska, Konrad Łach, Dawid Przybysz.
            • Gratulujemy zarządowi Samorządu Uczniowskiego, życzymy wielu pomysłów i zapału do pracy w nowym roku szkolnym 2022-2023.

            Działalność Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym wspierać będą: p. Zuzanna Wielgus oraz p. Alicja Kopeć.

          • Ognisko klasy VI

          • W dniu 20.09.2022r. odbyło się ognisko integracyjne uczniów klasy 6. Pogoda  sprzyjała uczestnikom, więc  korzystając z uroków jesieni uczniowie wraz z wychowawczynią Kazimierą Siuzdak oraz z mamami: Eweliną Kolano, Agatą Jędrek, Teresą Konior oraz Lucyną Bednarz wybrali się na ognisko klasowe do miejscowości Kąty. Ognisko rozpoczęto oczywiście od rozpalenia ogniska i upieczenia kiełbasek. 

            Później  rozpoczęły się gry i zabawy integracyjne. W międzyczasie mamy, które czynnie uczestniczyły w spotkaniu, przygotowywały dodatkowe kiełbaski. Wszyscy bawili się  świetnie. To był wyjątkowy dzień dla uczniów klasy 6. 

             

          • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

          • 20 września obchodzimy w naszych oddziałach przedszkolnych bardzo ważne święto - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.

            Już od samego rana w oddziałach przedszkolnych panowała wesoła atmosfera. Nasze przedszkolaki dzień zaczęły od wspólnych śpiewów i tańców. Uczestniczyły również w zabawach ruchowych i konkurencjach sportowych. Kolorowały również plakat pt. Dzień Przedszkolaka. Mnóstwo radości przyniosły zabawy z chusta animacyjną. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały słodki podarunek od swoich wychowawczyń. 

            Wychowawczynie klasy 0 "a" i 0 "b"

          • ORGANIZACYJNE ZEBRANIE Z RODZICAMI

          • w dniu 13 września 2022 r. o godz. 16.30 odbędzie spotkanie ogólne z dyrektorem szkoły na sali gimnastycznej, podczas którego zostaną przekazane inf. m.in. dot.:

            • zasad obowiązujących w szkole,
            • systemu oceniania,
            • zapisu na świetlicę,
            • funkcjonowania stołówki, dokonywania odpisów,
            • dziennika elektronicznego,
            • dowozu uczniów,
            • przedstawienie psychologa szkolnego.

            Po zebraniu ogólnym wychowawcy zapraszają na spotkanie w klasach, podczas których nastąpi:

            • zaplanowanie pracy,
            • zapoznanie z planem pracy wychowawczej, wymaganiami edukacyjnymi na poszczególne oceny,
            • uzupełnienie btrakującej dokumentacji (uczniowie nowo zapisani do szkoły),
            • przekazanie adresu e-mail do rodzica i ucznia, aby ropocząc pracę z dziennikiem elektronicznym,
            • wybór rady oddziałowej.

             Wyłoniony przedstawiciel  z oddziału proszony jest na  spotkanie z dyrektorem na świetlicy szkolnej.

          • Gościnny występ wicemistrzyń Europy - Zespołu Tanecznego "Fortis" w szkole

          • "Zespół taneczny Fortis zaprasza na nabór cheerleaderek i mażoretek. Spotkanie informacyjne w dniu 16.09. (piątek) o godz. 18:00 w Gminnym Centrum Kultury w Jeżowem. W miarę możliwości próby zostaną ustalone tak, aby nie kolidowały z innymi zajęciami pozalekcyjnymi."

            Z poważaniem

            Iwona Zaguła, trener mażoretek Fortis

          • Narodowe Czytanie Ballad i Romansów Adama Mickiewicza

          • „Ballady i romanse” Mickiewicza na scenie w Groblach

            Wydane 200 lat temu „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza zostały wybrane jako lektura do Narodowego Czytania pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej w roku 2022. Ta ogólnopolska akcja w gminie Jeżowe odbyła się tym razem w Groblach – na placu przed tamtejszą Publiczną Szkołą Podstawową. Można powiedzieć, że zatoczyła ona pewien krąg, albowiem w takim szerszym gminnym wymiarze właśnie w Groblach się zaczęła – od czytania dramatu Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”. Jej patronami i organizatorami w gminie Jeżowe byli: Wójt Gminy Jeżowe, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Jeżowem oraz Biblioteka Publiczna w Groblach.

            „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza jawią się jako dzieło wyjątkowe, albowiem przyjmuje się, że ich wydanie zapoczątkowało polski romantyzm, było nowym zjawiskiem w naszej literaturze – o przełomowym znaczeniu. Przez 200 lat „Romantyczność”, „Świteź”, „Świteziankę”, „Panią Twardowską”, „Lilie” czy „Powrót taty” czytały pokolenia uczniów szkół i dorosłych Polaków, a ich popularność wciąż nie maleje. Bibliotekarka z Grobel, pani Anna Jędrek, przy współpracy Publicznej Szkoły Podstawowej w Groblach, Gminnego Centrum Kultury w Jeżowem, z pomocą innych bibliotekarek z gminy Jeżowe pięknie przygotowała scenę i wszystko, co było potrzebne, by godnie uczcić tę ogólnopolską akcję. Przygotowanych zostało do odczytania 9 z 14. utworów tworzących zbiór „Ballad i romansów”. Narratorem w czytanych utworach był Ryszard Mścisz, w role osobowe wcielili się starosta Robert Bednarz, wójt Marek Stępak, jego zastępca Michał Wasyliszyn, dyrektorki szkół Anna Piędel i Krystyna Jabłońska, nauczyciele Aneta i Cezary Kardasowie, radna i sołtys Barbara Fusiek oraz radny Roman Łyko, Czesław Pasiak z OSP Groble, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Groblach – Julia Kołodziej i Jakub Rodzeń. Podzielone na role utwory zabrzmiały niewątpliwie ciekawiej i efektowniej przed licznie zgromadzoną dziecięcą i dorosłą widownią.

            Narodowe Czytanie zainicjował dyrektor GCK w Jeżowem – Zbigniew Bednarz, który powitał gości i odczytał fragmenty listu prezydenta Andrzeja Dudy, który po raz kolejny tej akcji patronował. Wśród gości zaś znaleźli się między innymi Starosta Niżański Robert Bednarz, wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak i jego zastępca Michał Wasyliszyn, ks. proboszcz z parafii w Groblach – Bartosz Rachwał, dyrektorka PSP w Groblach – Anna Piędel, dyrektorka PSP w Jeżowem Podgórzu – Krystyna Jabłońska, dyrektorka Zespołu Szkół w Jeżowem Centrum – Katarzyna Sudoł, radni Barbara Fusiek i Roman Łyko, kierowniczka OPS – Małgorzata Bolka, dyrektor ZGK – Marek Kamiński, instruktor wokalny Katarzyna Rokoszyńska, czynne i emerytowane bibliotekarki z gminy Jeżowe. Spora część tych osób wzięła bezpośredni udział w Narodowym Czytaniu, wcielając się w różne role.

            Zanim zabrzmiały słowa z dzieł narodowego wieszcza, emerytowany polonista Zespołu Szkół w Jeżowem, poeta Ryszard Mścisz wprowadził wszystkich w atmosferę „Ballad i romansów”, przedstawił fakty i ciekawostki z dziełem Mickiewicza związane. Zaraz po tym wprowadzeniu zaczęło się czytanie. Prezentowane były trzy kolejne utwory, czasami krótko wprowadzane przez Ryszarda Mścisza, po nich zaś dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Groblach, pod okiem instruktorki, prezentowały swoje umiejętności wokalne. Były więc jakby trzy serie lekturowe i trzy występy. W ten sposób słowo było przeplatane muzyką i śpiewem. Wszyscy z uwagą wysłuchali kolejnych utworów – od ballady „Romantyczność” po balladę „Lilije” – po czym nastąpiły podziękowania dla wszystkich autorów tego przedsięwzięcia. Krótkie podziękowania skierował do zaangażowanych w Narodowego Czytanie osób – zwłaszcza Anny Jędrek – wójt Marek Stępak.

            W tym momencie pozostał już tylko poczęstunek – ze specjalnym okazjonalnym tortem w roli głównej – oraz kuluarowe rozmowy, uwagi, przemyślenia. To był bardzo udany ranek, Narodowe Czytanie niemal zainaugurowało kolejny rok szkolny, a Groble już po raz drugi stały się sceną, na której zaprezentowano wielkie dzieło z kanonu literatury polskiej.

            Tekst i fotografie udostępnione przez GCK Jeżowe

             

          • Rok szkolny 2022/2023 rozpoczęty!

          • Jak każdego roku cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II  spotkała się na uroczystości rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego 2022/2023.

            Uroczystości szkolne poprzedziła Msza św. odprawiona przez ks. Bartosza Rachwała.

            Następnie po przejściu do szkoły w sali gimnastycznej spotkali się wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz ze stęsknionymi nauczycielami i przejętymi rodzicami.

            Po części artystycznej Pani dyrektor Anna Piędel przywitała wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców, a następnie  przedstawiła wychowawców i nauczycieli pracujących w naszej szkole. Po skończonej akademii uczniowie rozeszli się do klas.

            Przed nami kolejny rok szkolny wypełniony nauką, ale również zabawą, spotkaniami z kolegami, nauczycielami i pełen nowych wyzwań i wrażeń.