• 6 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu

• Tegoroczna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) zaplanowana jest na wtorek 6 lutego 2024 r.

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu mają na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Hasło tegorocznej edycji brzmi: "Działajmy razem". 6 lutego uczniowie będą na feriach, jednakże tematyka bezpieczeństwa w internecie jest bieżąco z uczniami podejmowana, a na korytarzu szkolnym zaistniała wystawka przygotowana przez panią psycholog Joannę Rogala - Laufer, która przypomina podstawowe zasady bezpieczeństwa w sieci.

• FERIE ZIMOWE 29.01.2024 - 9.02.2024

• Kosmate płatki śniegu policzki łaskoczą,
            Białą, zwiewną koronką zasłaniają oczy,
            Do światła latarni jak ćmy przyfruwają
            Wszystkie barwy i dźwięki puchem otulają.

J.M. Dzienis

Szanowni Nauczyciele, Drodzy Uczniowie!

Nadszedł czas zasłużonych i wyczekanych ferii zimowych. Chwila na wzięcie oddechu od szkolnych obowiązków, pracy i nauki. Moment na wspólne spotkania, wyjazdy i zabawy.

Z tej okazji, życzę radosnego i bezpiecznego wypoczynku. Niech te dwa tygodnie wolnego czasu dostarczą Wam niezapomnianych wrażeń, przygód i wielu ciekawych przeżyć. Ponadto niech to będzie czas na nabranie sił, motywacji i energii na kolejne miesiące w szkole.

• KARNAWAŁ 2024

• W karnawale dookoła wielkie bale, gdy orkiestra pięknie gra, dobry humor każdy ma!

Karnawał trwa, więc i w naszej szkole odbyła się zabawa. Dzieci poprzebierane, aż trudno rozpoznać, młodzież wystrojona wieczorowo, ale wszyscy w jednakowych, radosnych nastrojach. Zabawa trwała, a szkoła rozbrzmiewała wesołą muzyką, zabawami inicjowanymi przez DJ Patryka.

Rodzice zadbali o poczęstunek. Dziękujemy za współpracę i miłe towarzystwo.

• XXVII Dekanalny Konkurs Wiedzy Biblijnej

• "Z Pismem Świętym w trzecie tysiąclecie"

12 stycznia 2024 r. odbył się XXVII Dekanalny Konkurs Wiedzy Biblijnej. Wzięło w nim udział 18 uczniów z terenu dekanatu rudnickiego. Uczniowie zmierzyli się z tematyką dotyczącą "Księgi Wyjścia".

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV - VI oraz kl. VII - VIII.

Wśród uczniów kl. IV - VI zwyciężyli:

I  miejsce - Dominik Czapiga - ZS w Jeżowem Centrum

II miejsce - Zuzanna Czerepak - PSP w Jacie

III miejsce - Szymon Mierzwa - PSP nr 2 w Rudniku

Zwycięzcy z klas VII - VIII:

I miejsce Emilia Misiak - PSP w Łętowni

II miejsce Nadia Wąsik - PSP w Cholewianej Górze

III miejsce Dominika Zynwala - PSP w Rudniku

Serdecznie gratulujemy laureatom i trzymamy kciuki za Dominika i Emilię życząc powodzenia na kolejnym etapie konkursu.

• Ogólnopolski Konkurs Matematyczny "Fenek"

11 stycznia uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Fenek", skierowany do uczniów szkół podstawowych.

"Fenek" to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny, który powstał z myślą o uczniach klas I-III. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Wszystkim gratulujemy odwagi i czekamy z niecierpliwością na wyniki. Mamy nadzieję, że wszystkim poszło znakomicie.

Konkurs współorganizowały wychowawczynie klas I-III: Krystyna Rodzeń, Renata Łyko i Zuzanna Wielgus.

• Konkurs kolęd i pastorałek w Woli Zarczyckiej

• 5 stycznia Milena Bolka z kl. IV, Julia Ninajadło z kl. V oraz Julia Kolano z kl. VI wzięły udział w VIII Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Woli Zarczyckiej. Dziewczęta pięknie zaśpiewały przed zgromadzoną publicznością wpisując się w polską tradycję kolędowania.

Brawo dziewczęta!

• Spotkanie opłatkowe w klasie trzeciej

• 21  grudnia 2023 roku w klasie trzeciej odbyło się Spotkanie opłatkowe. Miało ono wymiar dwuetapowy. W pierwszej części dzieci recytowały wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, w ramach realizacji Innowacyjnego Projektu Czytelniczego „Poczytam Tobie”. Następnie uczniowie zaprezentowali gościom „Jasełka”. Po przedstawieniu zgodnie z bożonarodzeniową tradycją został odczytany fragment Pisma Świętego. Potem dzieliliśmy się opłatkiem, życząc sobie wzajemnie wszelkiej pomyślności.

Atmosfera podczas spotkania była niezwykle ciepła i świąteczna!!!

wych. Krystyna Rodzeń