Szanowni Rodzice
15 listopada 2018 r. (czwartek) odbędzie się zebranie rodziców, które rozpocznie się o godzinie 1700 spotkaniami w klasach z wychowawcami.
Serdecznie zapraszamy
Dyrektor PSP w Groblach oraz wychowawcy
Szanowni Rodzice
15 listopada 2018 r. (czwartek) odbędzie się zebranie rodziców, które rozpocznie się o godzinie 1700 spotkaniami w klasach z wychowawcami.
Serdecznie zapraszamy
Dyrektor PSP w Groblach oraz wychowawcy
9 listopada 2018 r. zebraliśmy się na sali gimnastycznej, by przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej i wspólnie śpiewaliśmy hymn Polski. Dokładnie o godz. 11.11 rozbrzmiały słowa Mazurka Dąbrowskiego.
Razem pobiliśmy Rekord dla Niepodległej!
„Pod polskim niebem, w szczerym polu wyrosły
ojczyste kwiaty. W ich zapachu, urodzie jest Polska!”
100 rocznica Odzyskania Niepodległości to wyjątkowe święto wszystkich Polaków w kraju i za granicami Ojczyzny. 8 listopada 2018 roku także nasza szkoła włączyła się w ogólnopolskie obchody tego doniosłego wydarzenia. W organizację uroczystości zaangażowali się nauczyciele, uczniowie, rodzice, Ochotnicza Straż Pożarna, a także społeczność lokalna. Wzięła w nich udział pani Marta Koc, reprezentując Wójta Gminy Jeżowe – Pana Marka Stępaka.
O godz. 840 w uroczystym pochodzie, prowadzeni przez poczet sztandarowy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Groblach, przyozdobieni kotylionami, udaliśmy się do Kościoła Parafialnego p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Groblach, by wspólnie modlić się w intencji Ojczyzny i poległych w Jej obronie.
Jako wprowadzenie do liturgii uczeń V klasy – Kacper Wielgosz zagrał na akordeonie niezwykle nastrojowy utwór Polonez Warszawski. W homilii ksiądz proboszcz Bartosz Rachwał przypomniał powinności patrioty wobec Ojczyzny i Kościoła, przypomniał czym jest tożsamość narodowa i co zawdzięczamy, tym, którzy ginęli na polu bitwy oraz obowiązki wobec Polski spoczywające na każdym z nas.
Po zakończonej Eucharystii rozpoczął się program słowno – muzyczny, który wraz z uczniami przygotowała pani Stefania Kapic i pan Stanisław Kak. Nie mogło zabraknąć wzruszających wierszy i pięknych pieśni wykonywanych przez solistów bądź chóralnie. Utwory i komentarze narratorów przypominały trudne chwile na polu walki, ofiarnie przelewaną krew, walkę do ostatniego tchu także za naszą wolość. Zgromadzeni, w skupieniu, wysłuchali także wykonania na akordeonie przez Michała Łyko – ucznia klasy VIII utworu Biały Krzyż.
Oddając hołd poległym w obranie Ojczyzny wybrzmiały słowa Roty Marii Konopnickiej oraz donośny śpiew Mazurka Dąbrowskiego.
Trwając w podniosłej atmosferze udaliśmy się w uroczystej procesji na cmentarz, by pochylić czoła przed tymi, którzy zginęli w walce. Podążaliśmy prowadzeni przez krzyż, poczty sztandarowe szkoły i OSP, a także flagi biało – czerwone.
Na parafialnej nekropolii, znajduje się symboliczna mogiła, pięknie odnowiona. Mogiła ta w szczególności poświęcona partyzantom, którzy w 1943 roku chwycili za broń i zginęli, za naszą wolność w walce z niemieckim okupantem. To Ci, Którzy nie bali się złożyć największej ofiary, ofiary swego życia.
15 maja 1943 roku 150 partyzantów zaatakowało mieszkających w folwarku Niemców. W wyniku stoczonej walki trzech z nich poniosło śmierć, a kilku zostało rannych. W odwecie Niemcy aresztowali kilkunastu mieszkańców, których osadzono w więzieniu w Rzeszowie z myślą o rozstrzelaniu. Rok 1944 przyniósł kolejne walki na terenie miejscowości. W lipcu Niemcy rozpoczęli ewakuację, wywożąc inwentarz żywy. Uciekając zniszczyli i podminowali teren folwarku. Budynki zaś zostały częściowo zniszczone przez Rosjan, którzy wkroczyli do Grobel 26 lipca. Rozbierali je także wysiedleńcy, by odbudować swoje domy. Jeden z budynków został przeznaczony na szkołę. Ludzie ucieszyli się niezmiernie, że po pięcioletniej okupacji rodzi się wolna Polska. Poległych w walkach z Niemcami upamiętniono symbolicznym grobem na miejscowym cmentarzu (Fragment pochodzący z publikacji pt. Album o Gminie Jeżowe , Walory dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Jeżowe”).
W hołdzie poległym żołnierzom, cywilom złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze bohaterom, które są symbolem naszej pamięci i wyrazem wdzięczności. Przypominamy także wydarzenia, które rozegrały się na tych terenach podczas I i II wojny światowej, by uświadomić młodemu pokoleniu, że wojna nie ominęła i tej małej miejscowości, że okupant dotarł i zawłaszczył sobie ziemie, budynki, zniewolił ludzi.
Po tej wyjątkowej lekcji wróciliśmy do szkoły. Na twarzach odmalowało się zadumanie…
Kochana Ojczyzno, Uczniowie i Społeczeństwo w Groblach pamiętają…
„
Najważniejszą rzeczą jest, aby cieszyć się swoim życiem - być szczęśliwym - tylko to się liczy.
Audrey Hepburn
Pani Władziu!
Wiek emerytury po to jest nam dany, by realizować niespełnione plany!
Z całego serca dziękujemy za miłą współpracę, życzliwość i Pani uśmiech.
DYREKTOR I PRACOWNICY PSP IM. JANA PAWŁA II W GROBLACH
Groble, 29 października 2018 r.
29 października 2018r. w naszej szkole odbył się apel poświęcony oszczędzaniu w SKO zorganizowany przez klasę druga wraz z wychowawcą. Hasłem naszego spotkania było stwierdzenie: ,,Dziś oszczędzasz w SKO, jutro w PKO". Dzieci przedstawiły krótka scenkę mającą na celu ukazanie, jak ważną rolę w codziennym życiu człowieka odgrywa umiejętność gospodarowania pieniędzmi od najmłodszych lat.
Pani Dyrektor uroczyście wręczyła książeczki SKO nowym
członkom- uczniom klasy pierwszej.
Szkolni opiekunowie SKO: Anna Bałut, Elżbieta Zaręba
W dniu 24.10.2018r.w Publicznej Szkole Podstawowej w Groblach odbyło się spotkanie uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz III gim. z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji z Niska panem Bernardem Dul. Pan policjant wygłosił interesującą pogadankę na temat bezpieczeństwa, prawidłowego zachowania się na drodze, w szkole oraz w różnych sytuacjach życiowych. Funkcjonariusz szczególną uwagę zwrócił na konieczność noszenia elementów odblaskowych i wynikających z tego korzyści. W swoim wykładzie podjął też tematykę cyberprzemocy oraz profilaktykę sytuacji niewłaściwych zachowań w szkole. Uczniowie na pewno zapamiętają dobre rady gościa.
18 października 2018 roku klasa III z wychowawcą zorganizowała w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania dla klas I-III. Do wspólnego czytania zachęcali zaproszeni goście: pani pielęgniarka, pani bibliotekarka i wychowawczyni świetlicy szkolnej. Podczas spotkania odczytane zostały fragmenty książki Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Dzieciom bardzo podobały się przygody Słodziaków i na zakończenie wzięły udział w konkursie, a panie otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.
Czytajmy więc dzieciom każdego dnia!
„Wielki Człowiek, wielki Papież odszedł już od nas do domu Ojca.
Jednak Jego nauka przepełniona wielką miłością
i troską o człowieka pozostanie na zawsze w naszych sercach.
Postaramy się realizować w naszym życiu Twoje słowa Ojcze Święty.”
16 października 2018 roku w 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. Uczniowie klasy III i VI przygotowali program słowno – muzyczny „Święty Jan Paweł II w sercu i pamięci”, w którym przybliżyli obecnym najważniejsze fakty z życia Patrona szkoły. Poprzez wiersze i piosenki ukazali widzom obraz niestrudzonego pielgrzyma, orędownika pokoju i miłości, człowieka, który lubił chodzić po górskich szlakach oraz mistrza, który zachęca nas do życia w świętości.
Dzień papieski został rozpoczęty otwarciem wystawy prac plastycznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły, w ramach konkursu: „Święty Jan Paweł II – Patron naszej szkoły w oczach dzieci”. W konkursie wzięło udział 60 uczniów. Najlepsze prace zostały nagrodzone i wystawione w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Groblach.
16 października 2018 r. uczniowie klasy I, II i III wzięli udział w akcji edukacyjnej ODBLASKI organizowanej przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Była to doskonała okazja do przypomnienia zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wychowawcy klas chętnie podjęli rozmowy z uczniami, przypomnieli wszystkie kwestie związane z poruszaniem się po drogach.
„Niestraszkowe” odblaski z pewnością poprawią widoczność dzieci i będą im przypominały zasady, których należy przestrzegać.
Pożar??? Na szczęście 15 października 2018 r. tylko sprawdzaliśmy znajomość procedur ewakuacji i zmierzyliśmy czas opuszczenia budynku szkoły w chwili zagrożenia.
Zaskoczeni, przestraszeni nietypowym dzwonkiem uczniowie opuścili mury szkoły, udając się we wskazane miejsce na boisku szkolnym. Udało się w miarę szybko i spokojnie wyjść z budynku, chociaż niektóre buzie były dość zaskoczone i zdezorientowane.
Egzamin zdany. Znamy zasady postępowania podczas zagrożenia! Czas jeszcze dopracujemy.
„wspaniałe są owoce dobrych wysiłków…”
Księga Mądrości
DRODZY NAUCZYCIELE,
PRACOWNICY NIEPEDAGOGICZNI,
SZANOWNI EMERYCI, RODZICE, UCZNIOWIE!
Dziękuję za wspólne świętowanie Dnia Edukacji Narodowej, za Waszą obecność podczas akademii w dniu 12 października 2018 r., za kwiaty, życzenia, za uśmiech, za życzliwość.
Razem tworzymy naszą szkolną społeczność.
W tym dniu pragnę Wam życzyć wiary, cierpliwości, niegasnącego zapału, a przede wszystkim satysfakcji z pracy zawodowej, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, spełnienia najskrytszych marzeń i optymizmu.
Dyrektor
mgr Anna Piędel
Pod takim hasłem w dniu 10 października 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej
im. Jana Pawła II, obyło się uroczyste „Pasowanie na ucznia klasy I”. Podczas akademii dzieci zaprezentowały umiejętności, które zdobyły w czasie miesięcznej nauki. Recytowały okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki oraz zatańczyły „Taniec z szarfami”. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami przez zaproszonych gości. Całej uroczystości przewodniczyła dyrektor szkoły, pani Anna Piędel.
Gdzie ci mężczyźni na miarę czasów?
Uśmiechu, by przeganiał zmartwienia
Beztroski, by żyć w radości i śmiechu
Pomyślności i zdrowia, by realizować marzenia
Spełnienia marzeń, by odnaleźć szczęście...
Mężczyźni ze słów polskiej piosenkarki są oczywiście w naszej szkole! Szarmancja, elegancja i uśmiech to znak rozpoznawczy męskiej części uczniów i pracowników.
W wyniku plebiscytu przeprowadzonego wśród dziewcząt tytuł SUPER CHŁOPAKA zdobył Dominik Baran z klasy VIII. Gratulujemy Dominikowi poczucia humoru, gdyż przez cały piątkowy dzień prezentował się w specjalnie dla niego przygotowanej koszulce DLA SUPER CHŁOPAKA!
DziewczętaJ
21 września 2018 r. uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się do akcji Sprzątanie świata, która propagowana jest w Gminie Jeżowe.
Spacer po okolicy ma uświadomić młodym ludziom wielkie niebezpieczeństwo jakim jest bezmyślne wyrzucanie różnych odpadków, które zanieczyszczają i zatruwają świat, w którym żyjemy.
Zbieranie i segregacja śmieci wzbudza refleksję i podkreśla naszą rolę – świadomych i odpowiedzialnych mieszkańców Ziemi, którzy dbają o swoją planetę!
Korzystając z pięknej pogody 19 września 2018 r. uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią – panią Anną Piędel i rodzicami: panią Anną Gumieniak, panią Anną Jędrek i panią Anetą Kolano zorganizowali ognisko klasowe.
W pięknej leśnej scenerii nie zabrakło pieczonych kiełbasek, ziemniaków oraz śmiechu i radosnych zabaw.
Wyrazy wdzięczności dla państwa Golas za gościnność i użyczenie miejsca na ognisko.
W naszej szkole odbyły się wybory przedstawicieli SU oraz opiekunów. Od pierwszych dni września ruszyła kampania wyborcza. Wszechobecne plakaty zachęcały do udziału w wyborach oraz przedstawiały programy wyborcze kandydatów.
19 września cisza wyborcza, a 20 września uczniowie klas IV – III gimnazjum ruszyli do urny. Komisja, listy, karty do głosowania… Wszystko profesjonalnie…
Oto wybory naszych uczniów:
Podziękowania dla pani Stefani Kapic i Bożeny Drzymały za organizację szkolnych wyborów i wdrażanie młodzieży do życia w demokratycznym państwie.
Szanowni Rodzice
27 września 2018 r. (czwartek) odbędzie się zebranie rodziców, które rozpocznie się o godzinie 17.00 spotkaniem z dyrektorem szkoły na sali gimnastycznej. Następnie rodzice udadzą się do klas na spotkania z wychowawcami.
Serdecznie zapraszamy
Dyrektor PSP w Groblach oraz wychowawcy
Sandomierska Rodzina Szkół im. Jana Pawła II rozpoczęła kolejny rok swojej działalności pod hasłem „Napełnieni Duchem Świętym”, kolejny rok wspólnej formacji i zgłębiania nauczania świętego Patrona.
13 września 2018 roku spotkanie w Staszowie rozpoczęło się uroczystą Mszą świętą pod przewodnictwem biskupa Edwarda Frankowskiego. dalsza cześć spotkania odbyła się na terenach amfiteatru staszowskiego, gdzie młodzież miała czas wspólnej integracji, zabaw i spróbowania dań kuchni polowej!
Spotkanie zakończył wykład ks. Adama Kopcia, dyrektora Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego na temat: „Wychowanie, jako najwyższa wartości nauczyciela chrześcijańskiego”.
Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy - uczniowie klasy VIII, ksiądz prałat Kazimierz Lęcznar oraz ksiądz Bartosz Rachwał i dyrektor szkoły Anna Piędel.
Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Jeżowe Panu Markowi Stępakowi za udostępnienie samochodu strażackiego.
13 września 2018 r. nasza szkoła przyłączyła się do kolejnej edycji Narodowego Czytania, które w tym roku poświęcone było Stefanowi Żeromskiego. Fragmenty „Przedwiośnia” czytali gimnazjaliści i ósmoklasiści. Czytanie tekstu było połączone z konkursem ze znajomości biografii autora, w którym wzięli udział uczniowie klas O - III, IV – VIII i III gimn.
Nagrodzeni uczniowie to: Izabela Rodzeń (kl. 0a), Paulina Kozioł (kl. I), Krystian Bolka (kl. IV), Paulina Piędel (kl. IV), Kacper Wielgosz (kl. V),
Przygotowaniem akcji zajęły się panie: Aneta Pelc-Kardas i Anna Piędel.
11 września 2018 r. naszą szkołę odwiedzili asp. szt. Krzysztof Rup oraz mł. asp. Dariusz Płoch – Dzielnicowi Posterunku Policji w Jeżowem.
Tym razem z policjantami spotkali się uczniowie z klas I – III oraz oddziału przedszkolnego 0b.
Panowie przypomnieli dzieciom jak należy zachowywać się w drodze do szkoły i do domu oraz jaką postawę należy przyjąć, gdy niespodziewanie zaatakuje pies. Policjanci przestrzegli także przed nieznajomymi i przypomnieli zasady zachowania, gdy dziecko pozostaje samo w domu.
Niewątpliwą atrakcją była możliwość oglądania radiowozu, uruchamiania sygnałów dźwiękowych a nawet zajęcia miejsca za jego kierownicą!
Dziękujemy za wizytę!
Powered by aSc EduPage