• Wycieczka uczniów klasy VI i VIII

• Nowa galeria Wycieczka uczniów klasy VI i VIII została dodana do albumu fotograficznego

29 maja 2024 r. uczniowie klasy VI oraz VIII pod opieką swych wychowawczyń pań Grażyny Łyko oraz Elżbiety Dul udali się na wycieczkę do Rzeszowa.

W konie Helios wzięli udział w prelekcji pt. "Inny nie znaczy gorszy", a następnie obejrzeli film  pt. "Lars jest ok".  Kolejnym punktem programu była zabawa we Flyparku.

• Święto Rodziny

• 27 maja 2024 roku  był dniem wyjątkowym. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I - III zaprosiły swych rodziców na akademię z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Wraz z wychowawczyniami przygotowały piękne występy - tańce, wiersze, inscenizacje, piosenki.

Rodzice dla swych pociech przygotowali Dzień Dziecka pełen atrakcji. Działania rodziców koordynowała Rada Rodziców pod przewodnictwem Pani Anny Jędrek. Były zjeżdżalnie, zabawy z animatorami, popisy w pianie, słodki poczęstunek i dużo śmiechu przy przepięknej pogodzie i radosnej muzyce.

Na szkolną uroczystość przybyli zaproszeni goście, a wśród nich Wójt Gminy Jeżowe - Pan Marek Stępak. Wszyskim darczyńcom, dzięki którym dzień był bogaty w atrakcje, Pani Anna Jędrek wręczyła pamiątkowe dyplomy.

• Diecezjalne Spotkanie Dzieci Komunijnych

• Nowa galeria Diecezjalne Spotkanie Dzieci Komunijnych została dodana do albumu fotograficznego

Maryjo, ja Twe dziecię…

Diecezjalne Spotkanie Dzieci Komunijnych

Nasza społeczność Dzieci Pierwszokomunijnych na zakończenie Białego Tygodnia 25 maja uczestniczyła w Diecezjalnym Spotkaniu, które miało miejsce w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej i Różańcowej w Janowie Lubelskim.

Cała wspólnota modliła się podczas nabożeństwa majowego oraz Mszy św., której przewodniczył biskup pomocniczy senior Edward Frankowski. Przypomniał wszystkim zebranym postać św. Jana Pawła II, zachęcając do miłowania Matki Najświętszej i złączenia się z nią na wzór papieża Polaka. Kustosz sanktuarium ks. Tomasz Lis, witając zebranych, podkreślił, że dzieci przybywają do janowskiego sanktuarium jak do domu mamy. Tutaj przy Maryi mamy uczyć się wielkiego szacunku do Eucharystii, która jest sakramentem miłości i obecności Pana Jezusa. Wypraszajcie tutaj w domu Matki Bożej Janowskiej potrzebne łaski dla siebie i swoich bliskich. W kazaniu ks. Łukasz Kołodziej wskazał na Eucharystię, jako źródło łaski i życia duchowego. Podkreślał, że I Komunia święta powinna stać się dla każdego dziecka czasem odnalezienia tego źródła, które pozwala nam wzrastać duchowo i kształtować w sobie pięknego człowieka.

Był też słodki poczęstunek i zabawy na świeżym powietrzu.

We wspólnym dziękczynieniu uczestniczyli rodzice i pani wychowawczyni Krystyna Rodzeń.

Katechetka Grażyna Łyko

• GMINNY KONKURS HISTORYCZNY W JACIE

• Gminny Konkurs Historyczny w Jacie

24 maja 2024 roku uczestniczyliśmy w kolejnej edycji konkursu historycznego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy siódmej: Aleksandra Jędrek oraz Tomasz Zastawny.

Historia lubi się powtarzać

Ola kolejny raz zajęła IV miejsce.

Gratulacje!

Grażyna Podedworna

• Wyjazd integracyjny klasy V

• 12 kwietnia uczniowie klasy V wybrali się do kina w Stalowej Woli na seans "Szkoła magicznych zwierzat". Była to doskonała okazja do integracji i wspólnej zabawy.

Opiekę nad uczniami sprawowali Pan Zbigniew Chowaniec oraz Pani Bożena Drzymała.