Mikołajki
Kiermasz taniej książki
„Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach”. Cyceron
Promując czytelnictwo, poszerzając zainteresowania uczniów i rodziców oraz obcowanie z książką w dniu 2 grudnia w naszej szkole odbył się KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Książki udostępniło nam wydawnictwo DRUGI TOM. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ponieważ był to okres przedświąteczny wiele książek dotyczyło tematyki świąt, zimy czy św. Mikołaja. Można było też znaleźć coś o sporcie, literaturę przygodową, kolorowanki i książki kulinarne. W sprzedaży i promocji książek pomagały uczennice z drugiej klasy gimnazjum Julia Maciążek, Kamila Wojtanowicz i Iwona Kowal. Dzięki takiej akcji mamy możliwość pozyskania kilku książek do biblioteki szkolnej.
Barwy jesieni 2016
W dniu 30 listopada 2016 roku odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Barwy jesieni” organizowanym przez Gminne Centrum Kultury.
Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:
W kategorii – dzieci w wieku 5-6 lat:
3 miejsce: Aleksandra Jędrek
Wyróżnienie: Adrian Rembisz
W kategorii – gimnazjum:
Wyróżnienie: Laura Chudzik i Laura Szuba
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
Szkolne Koło Caritas na spotkaniu integracyjnym w Rudniku
„Człowieka trzeba mierzyć miarą serca”.
Homilia Ojca Św. na placu przed katedrą w Turynie, dn.13 kwietnia 1980 r.
W dniu 24 listopada piętnastu członków Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunem p. Grażyną Łyko na zaproszenie Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Rudniku nad Sanem przy Caritas Diecezji Sandomierskiej udało się na spotkanie integracyjne SKC dekanatu rudnickiego. Miało ono miejsce w budynku Caritas w formie zabawy andrzejkowej. Wraz z podopiecznymi Warsztatów i członkami kół z sąsiednich szkół bawiliśmy się przy świetnej muzyce i zabawach prowadzonych przez DJ. Zawarliśmy nowe znajomości m.in. z uczniami Szkolnych Kół Caritas z Rudnika, Kopek, Majdanu Łętowskiego i Jeżowego.
Opiekunowie również mieli okazję do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i działaniami na rzecz potrzebujących.
Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze
- Przez starego klucza uszko
Wosk lejemy cienką strużką.
Co nam żółty wosk wywróży
Gdy na cień spojrzymy dłużej?
Może będą to podróże?
Może życia liczne burze?
W żart obróćmy te obrazy,
Z wosku dziwne bohomazy. Jeszcze wiele nam się zdarzy,
Zanim zdąży się wymarzyć.Andrzejki to okazja do doskonałej zabawy oraz nawiązania do tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby traktowane dzisiaj często z przymrużeniem oka dostarczają dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i emocji. Tak też było w tym roku. 24 listopada dzieci z klas 0-3 przygotowały przeróżne wróżby: było to wróżenie z kolorowych kart i z daty urodzin, serduszka z imionami oraz wiele innych.
Dzieciom nie brakowało sił podczas tańców i zabaw andrzejkowych. Wszyscy świetnie się bawili.
Doświadczenia chemiczne
Dekanalna Olimpiada Liturgiczna w Groblach
23 listopada 2016 roku w Zespole Szkół w Groblach odbyła się Dekanalna Olimpiada Wiedzy Liturgicznej „Słudzy Miłosierdzia – misja osób konsekrowanych widziana oczyma dzieci i młodzieży” dla dekanatu Rudnik nad Sanem. W bardzo trudnym konkursie wzięło udział 12 uczniów ze szkoły podstawowej oraz 10 uczniów z gimnazjum.
Do etapu diecezjalnego awansowali: ze szkoły podstawowej Zuzanna Ożóg z parafii św. Katarzyny Dziewicy i Męczennicy w Łętowni i Kinga Rurak z parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Cholewianej Górze; z gimnazjum: Kacper Ziober z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Jeżowem i Sebastian Marut z parafii Matki Bożej Różańcowej w Jacie.
Komisji konkursowej przewodniczył ks. Krystian Kusztyb – wikariusz z parafii w Łętowni, a patronat honorowy objęli: pani Grażyna Podedworna – dyrektor Zespołu Szkół w Groblach i ks. Waldemar Farion – dziekan dekanatu rudnickiego.
Życzymy laureatom sukcesów na dalszym etapie.
IX Przegląd Pieśni Patriotycznych
W dniu 22 listopada 2016 roku, w naszej szkole odbył się IX Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznych. Wysłuchaliśmy wielu pieśni i piosenek żołnierskich, legionowych, patriotyczno-religijnych w wykonaniu naszych uczniów. Uczniowie zaprezentowali się w trzech kategoriach: I kat. kl. 0-I, II kat. kl. II-IV, III kat. kl. V- Gimnazjum.
Laureaci
Kategoria I
Grand Prix w tej kategorii zdobył Michał Krudysz z kl. I, który zaśpiewał piosenkę Polskie kwiaty
Miejsce I: Aleksandra Olko, Monika Wyka - Saraiva, Zuzanna Wojtanowicz - Przybyli ułani pod okienko - kl. I
Miejsce II: Aleksandra Jędrek, Emilia Konior-Hej, hej, ułani - kl.0 b
Miejsce III: Jakub Bednarz-Wojenko, wojenko - kl.0 b
Kategoria II
Miejsce I: Klaudia Bolka, Natalia Olko, Joanna Gut, Eliza Chudzik-Piechota - kl. III
Miejsce II: Patrycja Nowak - Polskie kwiaty - kl. IV
Miejsce III: Konrad Klusek - Rozkwitały pąki białych róż - kl. II
Kategoria III
Miejsce I: Agnieszka Szeliga, Marta Szeliga - Tu wszędzie jest moja ojczyzna - kl. VI
Miejsce I: Konior Albert, Madej Marcin, Zastawny Łukasz - Żeby Polska - kl. III gimn.
Miejsce II: Kinga Wraga, Oliwia Pietrońska, Agata Olko, Natalia Laufer-Taki kraj - kl. VI
Miejsce III: Laura Szuba, Laura Chudzik - Rota - kl. III gim.
„Do czego MORZE służyć może?”
W bieżącym roku szkolnym Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej ogłosiło ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży „Do czego MORZE służyć może?”. 21 listopada 2016 r. Komisja Konkursowa dokonała przeglądu nadesłanych prac, przyznając nagrody i wyróżnienia w poszczególnych grupach wiekowych. Jury wnikliwie oceniło prace plastyczne, biorąc pod uwagę zgodność pracy z tematem konkursu, pomysłowość, estetykę oraz samodzielność wykonania. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas I- III szkoły podstawowej w składzie:
kl. I: Michał Krudysz, Aleksandra Olko i Zuzanna Wojtanowicz
kl. II: Dawid Przybysz, Jakub Rodzeń, Laura Strojek, Amelia Szuba i Karolina Zybura
kl. III: Eliza Chudzik, Natalia Olko i Kinga Stec
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Uczeń klasy drugiej – Jakub Rodzeń otrzymał dyplom z wyróżnieniem oraz nagrody rzeczowe.
Serdecznie gratulujemy młodemu artyście sukcesu osiągniętego w konkursie!!!
Rok 2016 – Rokiem Henryka Sienkiewicza
„Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie.”
Baśnie i legendy H. Sienkiewicz
Senat Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza dla uczczenia setnej rocznicy śmierci pisarza.
W ramach obchodów Roku Sienkiewiczowskiego, by oddać hołd pisarzowi, została zorganizowana wystawa niektórych jego dzieł literackich. Na gazetce obok biblioteki szkolnej uczniowie mogli zapoznać się z życiorysem noblisty, jego twórczością oraz ciekawostkami dotyczącymi powstania wielkiego dzieła „Quo vadis”.
Mam Talent 2016
W piątek 18 listopada 2016 r. o godz. 1700 w Gminnym Centrum Kultury w Jeżowem odbył się V Gminny Konkurs Wokalny MAM TALENT pod patronatem Wójta Gminy Jeżowe – pana Marka Stępaka.
W konkursie wystąpiło 14 uczestników. Młodzi artyści mieli możliwość zaprezentować swe wokalne umiejętności.
Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w tym konkursie i wyśpiewali czołowe miejsca.
II kategoria wiekowa – szkoła podstawowa – klasy I – III :
I miejsce: Michał Krudysz – klasa I
III kategoria wiekowa – szkoła podstawowa – klasy IV – VI :
I miejsce: Paulina Gumieniak – klasa III
W konkursie brała udział także Zuzanna Jędrek z klasy I oraz Paulina Szwarc z klasy V szkoły podstawowej.
Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy!
"O dwóch takich, co ukradli księżyc"
W dniu 15 listopada 2016 r. uczniowie klasy piątej i szóstej wybrali się do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.
Obejrzeli historię Jacka i Placka, którzy wpadli na niewiarygodny pomysł, aby ukraść księżyc. Niezwykłe przygody chłopców, piękne piosenki i barwne dekoracje spektaklu „O dwóch takich, co ukradli księżyc” wprawiły w zachwyt naszych uczniów.
Opiekunami były panie: Agnieszka Ruszak i Grażyna Podedworna.
Dziękujemy serdecznie Panu Wójtowi za dofinansowanie naszego wyjazdu!
Spotkanie z policjantem
W dniu 14 listopada 2016 r. w Zespole Szkół w Groblach odbyło się spotkanie uczniów klas O – III, IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji z Niska, panem Bernardem Dul.
Pan policjant wygłosił interesującą pogadankę na temat bezpieczeństwa, prawidłowego zachowania się na drodze, w szkole oraz w różnych sytuacjach życiowych. Poważniejszą tematykę podjął z uczniami gimnazjum. Funkcjonariusz szczególną uwagę zwrócił na konieczność noszenia elementów odblaskowych przez dzieci i wynikających z tego korzyści. Uczniowie słuchali z uwagą i skupieniem. Atmosfera była bardzo miła. Policjant odpowiadał na liczne pytania uczniów dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa. Na zakończenie spotkania uczniowie podziękowali za odwiedziny oraz zaprosili na kolejną wizytę. Uczniowie na pewno zapamiętają dobre rady gościa.
W hołdzie poległym
Reprezentanci uczniowskiej społeczności - członkowie samorządu uczniowskiego z opiekunem Agnieszką Ruszak w mglisty poranek udali się na cmentarz 10 listopada 2016 r., by złożyć wieniec i znicz na symbolicznym grobie partyzantów, którzy oddali życie w walce z okupantem podczas II wojny światowej. Swą postawą uczniowie dali dowód patriotyzmu względem „małej” i „dużej” Ojczyzny.
Święto Niepodległości
10 listopada w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji odbyła się akademia, podczas której zostały zaprezentowane wiersze tematycznie związane z tym świętem. Mieliśmy również okazję wysłuchać znanych i lubianych pieśni legionowych: „My pierwsza brygada”, „Przybyli ułani”, „Biały Ptak”.
Dla wszystkich była to doskonała lekcja historii, którą przygotowali uczniowie klasy VI pod opieką pani Agnieszki Ruszak i pana Stanisława Kaka.
Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Groblach
W dniu 6 listopada w Groblach odbyły się GMINNE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI. W kościele parafialnym przed uroczystą Mszą św. uczniowie należący do Szkolnego Koła Caritas przedstawili program słowno – muzyczno – modlitewny związany z tematyką wyzwoleńczą. Program dotyczył również pamięci bohaterskich Partyzantów, którzy walcząc z Niemcami w czasie II wojny światowej, oddali życie w obronie grobelskiej społeczności. Uczniowie prowadzili też modlitwę za dusze poległych w obronie ojczyzny.
Punktem centralnym była uroczysta Msza św. odprawiana przez ks. proboszcza Bartosza Rachwała, ks. dziekana Waldemara Fariona, ks. prałata Kazimierza Lęcznara pod przewodnictwem ks. biskupa Edwarda Frankowskiego.
Gminne obchody Święta Niepodległości zakończyło błogosławieństwo ks. biskupa na parafialnym cmentarzu przy pomniku Partyzantów.
Jesienne strofy
Dnia 4 listopada 2016 r. w naszej szkole odbył się świetlicowy konkurs recytatorski pod tytułem „Jesienne strofy”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 0-III.
Uczestnicy, ubrani w jesienne pelerynki, czapeczki i spódniczki, recytowali wiersze o jesieni.
Najmłodsi wykonawcy konkursu z klasy 0„b” z wielkim zaangażowaniem recytowali wybrane wiersze.
Dwóch uczestników z tej klasy, Krzysztof Popek i Jakub Bednarz, zajęli pierwsze miejsca, natomiast Aleksandra Jędrek zajęła drugie miejsce.
W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajął uczeń kl. II - Jakub Rodzeń.
Drugie miejsce zajęła uczennica kl. II - Monika Wyka-Saraiva.
Trzecie miejsce zajęli uczniowie: Zuzanna Jędrek z kl. I, Dawid Przybysz z kl. II, Natalia Piechowska z kl. III.
Szkolna Kasa Oszczędności
W dniu 27 października 2016 r. klasa III pod okiem opiekunów SKO przygotowała apel poświęcony oszczędzaniu. Uczniowie wystawili krótką scenkę uczącą oszczędzania pt. „Rozrzutny wróbelek”. Podczas apelu pani dyrektor wręczyła książeczki oszczędzania SKO w klasie I. Zostali również nagrodzeni uczniowie, którzy systematycznie oszczędzają. Mistrzem Oszczędzania został uczeń klasy II - Dawid Przybysz.
Zawody w Jacie
W dniu 20 października 2016 roku nasi gimnazjaliści: Paweł Żak, Piotr Woźniak, Dominik Bieńkowski, Jan Rząsa, Daniel Olko, Dawid Olko, Rafał Gumieniak zajęli drużynowo II miejsce w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Jacie.
Najlepszym bramkarzem turnieju został Daniel Olko.
Gratulujemy zawodnikom i trenerowi, panu Zbigniewowi Chowaniec.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie